W jaki sposób optycznie powiększyć wnętrze? Co będzie dobrym wyborem?

przez | 6 czerwca 2022
Sporo osób narzeka na zbyt małe pomieszczenia w domu. Najczęściej nie mamy jak zwiększyć tego metrażu, lecz trzeba wiedzieć, że możemy go wizualnie uczynić większym.

Fachowiec
Jak to możliwe? Czy rezultaty będą dobre?
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż odpowiednio zaaranżowane pokoje zdają się większe. Mimo że metraż się nie zmienił, to znacznie przyjemniej mieszka się nam w tym otoczeniu. Wydaje nam się, iż mamy jakby większą przestrzeń, co pozytywnie wpływa na nastrój. Nie od dzisiaj wiadomo, że jaśniejsze Kolory powiększają i rozświetlają miejsca, podczas kiedy ciemne wizualnie je zmniejszają, a do tego wpływają dosyć depresyjnie na ludzi. Jednak trzeba mieć świadomość, że oprócz odpowiednich barw możemy także zastosować dodatkowe przydatne rozwiązania.
świece

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Fototapeta optyczne powiększenie da Interesujący efekt wizualny, który może spowodować, iż dane miejsce wyda nam się po prostu większe. To za sprawą zmienionej perspektywy, jaką możemy zyskać przykładowo za pomocą obrazów mających głębię i wydających się nie kończyć zaraz przed naszymi oczami. Może to być przykładowo ciągnący się korytarz, albo też ścieżka wijąca się aż po horyzont, która w pewien sposób może oszukać nasze oczy.
Kolejnym interesującym przykładem może być użycie luster, jakie również pomogą odmienić perspektywę w pomieszczeniu.

Dzięki nim uzyskamy wrażenie, że przeciwległe ściany są jakby bardziej od siebie oddalone. A do tego lustra (lustro na wymiar Wrocław) spełniają też rolę praktyczną. Dobrze jest się nad tym zastanowić.