Jaki prysznic najlepszy będzie do małej łazienki?

przez | 29 stycznia 2022
Gdy urządzamy łazienkę, niezwykle znaczącą decyzją jest wybór kabiny prysznicowej. Nawet najmniej widoczne drobiazgi mogą się okazać ważne w czasie codziennego używania.
Zanim zdecydujemy się, który prysznic wybrać, powinniśmy namyśleć się najpierw nad rodzajem kabiny prysznicowej, który będzie odpowiedni do naszej łazienki.

Dzisiaj do nabycia mamy modele w kształcie kwadratu, prostokątne i w kształcie owalu. Mogą być kabiny z drzwiami przesuwnymi albo otwieranymi. Mogłyby być także kabiny z brodzikiem lub bez niego. W łazienkach nowoczesnych oraz w tych, w jakich każdy centymetr jest niezwykle istotny, możemy dobrać prysznic prostokątny typu walk-in. Jest to wyjście bardzo innowacyjne, lecz nadaje się również do wszystkich łazienek. Ściany tego prysznica wykonane są najczęściej z transparentnego szkła, czyli nie zaburzają one wyglądu oraz nie zajmują dużo miejsca. Jeśli więc namyślamy się, jaki prysznic będzie dla nas najlepszy oraz nie chcemy zrujnować domowych finansów, to kabina typu walk-in będzie właściwym wyjściem.

lampa ogrodowa

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light
Prawie w każdej łazience doskonale będzie się sprawdzał prysznic kwadratowy. Kabina taka doda wnętrzu symetrii. Jest to zatem odpowiednie rozwiązanie dla tych osób, które preferują harmonijne i uporządkowane przestrzenie. Do niewielkiej łazienki dobrze kupić prysznic o przezroczystym szkle, ale może być także z tworzywa (zobacz też: pleksa mleczna) sztucznego zdobiony jakimś deseniem. Najbezpieczniej będzie wybrać kabinę transparentną ze szklanymi drzwiami. Taki prysznic nie będzie zburzał wystroju wnętrza oraz nada jemu innowacyjnego charakteru. Kwadratowy prysznic z drzwiami przesuwnymi nie zajmuje dużo miejsca i jest bardzo użyteczny. Ma również estetycznie wykończone klamki.

Półokrągły prysznic, jaki położony jest w rogu, jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie pod względem miejsca, jakie zajmuje. Jeśli nasza łazienka jest niewielka, w takiej sytuacji półokrągły prysznic z drzwiami przesuwnymi spełni nasze wymagania.