W obecnych czasach niemal wszystko wypierane jest przez zbliżeniowe karty — pieniądze, ale również na przykład klucze

przez | 11 marca 2022
Karty magnetyczne są w stanie znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest identyfikacja jej posiadacza.
XXI wiek jest czasem, kiedy dość szybko plastikowe karty zastępują ludziom różne przedmioty używane każdego dnia.

fotografia   Międzyzdroje

Autor: DCN Gallery
Źródło: DCN Gallery
Dziś dla przykładu kartą tego typu zapłacimy za wszystko — choćby za bilet w autobusie. Karty zbliżeniowe wyparły także klucze w większości hoteli. Zaczęło się oczywiście od tych międzynarodowych kolosów. Jednakże obecnie zobaczymy je już często nawet w hostelach. Są o wiele wygodniejsze niż klucze. Da się włożyć je po prostu do portfela. Rzadziej się gubią i oprócz tego nie obciążają kieszeni. Na dodatek, jeśli klient zgubi taką kartę, to aktywowanie kolejnej jest szybsze i mniej kosztowne. Zwyczajnie nową kartę (ich zapas często trzymany jest na recepcji) powinniśmy tylko odpowiednio zakodować. Jest to dosyć łatwe, gdyż musimy tylko kartę przeciągnąć przez odpowiednie urządzenie. Do każdej karty stworzony jest wyjątkowy kod dostępu.

Odwiedź adres tej witryny (https://www.centrumwygody.pl/odkurzacze-centralne/beam) – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy dodatkowe wiadomości na ten ciekawy temat. Wejdź w ten link – nie pożałujesz!

Wobec tego jedną kartą nie da się otworzyć wszystkich drzwi na piętrze. Wyjątkiem są karty, w których posiadaniu są na przykład ochroniarze czy sprzątaczki. Posiadają oni jedną kartę, która otwiera wszelkie drzwi. Jest to po prostu specjalnie stworzony przez programistę kod.

Takiego rodzaju karty wykorzystuje się również w budynkach rządowych, gdzie trzeba posiadać specjalne uprawnienia, żeby być w stanie wchodzić do pewnych pomieszczeń czy korytarzy.