Loading...

Mobile Menu

Co zrobić gdy kupujemy nowe mieszkanie, lub przeprowadzamy remont generalny?

by admin, 4 czerwca 2019
Kupując nowe lub też remontując nabyte już wcześniej mieszkanie czy też dom, pragniemy, aby był on nie tylko funkcjonalny i spełniał swoje użyteczne funkcje, ale każdy chyba chciałby mieszkać w pięknie urządzonym wnętrzu, które wypełnione jest eleganckimi i nowoczesnymi meblami oraz oryginalnymi uzupełniającymi przestrzeń dodatkami. Wybór różnego rodzaju elementów do wystroju wnętrz jest ogromna, jednak, jeśli chcemy mieszkać w miejscu, które jest jednolite stylistycznie, a ponadto proste w urządzeniu dostępnymi łatwo akcesoriami warto wybrać styl skandynawski.

remont mieszkania

Autor: Pete Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Taki właśnie styl to nie tylko proste, jasne przestrzenie, uzupełnione o wykonane z grubo ciosanego, ciemnego drewna meble skandynawskie, ale także mnóstwo pięknych dodatków, które potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalne ciepło i urok. Od czego więc zacząć aranżując wnętrza w tym stylu, aby były spójne, klasyczne i uniwersalne? Warto zdecydować się na jasne ściany – białe lub beżowe, a do tego podłogi wykonane z jasnego drewna o chłodnych tonach. Wtedy bez trudu dobierać będziemy mogli designerskie meble w kolorze białym lub wręcz przeciwnie – ciemnego, naturalnego drewna.

Stoły, szafki czy też regały w skandynawskim stylu mają zazwyczaj prostą formę – bez zbędnych zdobień, często również mają widoczne naturalne wyżłobienia i sęki, lub też celowo nadawana jest im przetarta faktura. Jeśli chodzi o nowoczesne dodatki do domu, utrzymane w stylistyce pasującej do charakteru skandynawskiego wnętrza to przede wszystkim grubo plecione wełniane pledy w odcieniach szarości czy bieli, lub tez puszyste poduszki.

Doczytaj:

nowe mieszkanie

Autor: Anders Ljungberg
Źródło: http://www.flickr.com
Całość można uzupełnić także drewnianymi dekoracjami czy też obrazkami. Nie można również zapomnieć o oświetleniu, które także powinno być proste w swojej formie i w chłodnej tonacji. Jak widać, w skandynawskich wnętrzach, króluje prostota i stonowane barwy. Taka stylistyka aranżacji wnętrz sprawdza się zarówno na niewielkich jak też – http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/179012/Wojkowice-Dzien-Kamienia- – całkiem rozbudowanych przestrzeniach, idealnie wypełni ona dom czy sprawdzi się, jako aranżacja poddasza czy też całego dwupoziomowego mieszkania.