Loading...

Mobile Menu

Jakim sposobem wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

by admin, 7 września 2018
Wybranie dobrego biura księgowego do obsługi przedsiębiorstwa to spore wyzwanie. Od odpowiedniego wyboru bardzo dużo zależy, głównie prawidłowe rozliczenia z urzędem skarbowym. Potencjalny błąd w podobnych rozrachunkach może mieć poważne skutki. Wybierając biuro księgowe do obsługi własnej firmy musimy wziąć pod uwagę i skrupulatnie sprawdzić kilka spraw. Najważniejszą sprawą będzie zbadanie czy biuro ma certyfikat rachunkowy Ministra Finansów. Sprawdź dokładnie czy przedstawiony Ci dowód jest aktualny.

podatki

Źródło: pixabay.com

Inną ważną sprawą, którą powinieneś sprawdzić jest ważna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wykupienie takowej polisy przez biuro (polecane biuro rachunkowe z Poznania) księgowe będzie ochroną przed popełnieniem potencjalnych błędów, jednakże świadczy też, że prowadzący biuro traktują swych klientów naprawdę poważnie – wykupienie podobnej polisy nie jest tanie. Najlepiej przy okazji skontrolować, czy biuro księgowe objęło ubezpieczeniem również czynności, które nie podlegają przymusowemu ubezpieczeniu (na przykład rozliczenia z ZUS), tam również mogą powstać pomyłki za jakie masz prawo domagać się zadośćuczynienia. Pamiętaj, że za błędy rachunkowe odpowiedzialność przed skarbówką ponosisz Ty jako podatnik, z kolei dopiero później przysługuje Ci prawo do potencjalnego zadośćuczynienia. Biuro – nasze linki – rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe swojego klienta wobec fiskusa i pamiętaj – nie ma tu znaczenia zawartość umowy którą zawrzesz z biurem. Wybierają biuro rachunkowe dowiedz się czy biuro podchodzi indywidualnie do swych klientów. Unikaj wielkich biur, gdzie Twoja firma „zginie w tłumie”. Ważne by biuro było w stanie zapewnić Ci jednego buchaltera, jaki będzie się zajmował indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej sprawy.

biuro rachunkowe

Tenże układ jest z pewnością lepszy i bezpieczniejszy. Także Ty będziesz mieć większy komfort wiedząc dokładnie, kto na stałe trudni się Twymi sprawami. Jeżeli poczniesz przekazywać swoje ważne pisma gońcowi itd. zaś oświadczenia zacznie przygotowywać Ci ktoś bezimienny z kim na dodatek nie zdołasz się skontaktować i jaki nie zna realiów Twej firmy, mógłbyś przypłacić to wieloma pomyłkami.W jaki sposób wyszukać biuro księgowe w swoim mieście? To nic skomplikowanego, wystarcza wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie: podatki Olsztyn.