Loading...

Mobile Menu

Każdy z pewnością chciałby mieć we własnym domu łazienkę marzeń

by admin, 21 maja 2019
Tak naprawdę jest to najczęściej najbardziej kosztowne pomieszczenie pod względem jej urządzenia. Wymienić można różnorodne materiały, jakie pozwalają na zachowanie fantastycznego charakteru łazienki. W pierwszej kolejności powinniśmy mieć tutaj na myśli między innymi wykorzystanie drzewa. Zwykle w tradycyjnych polskich łazienkach, wszystko znajduje się w glazurze.

meble drewniane w łazience

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście do wykorzystania mamy interesujące wzory i kolory, jednak uchodzą one za powszechnie stosowane. Natomiast drewno w łazience (domowyplus.pl/lazienka-z-elementami-drewnianymi), zastosowałoby do pomieszczenia czegoś zupełnie innego. W zależności od sposobu zastosowania tego surowca, rodzaju drewna, jak i również niewielkich detali zamierzonej inspiracji, można dojść do bardzo ciekawych inspiracji. Na przykład drewniana łazienka może kojarzyć się ze stylem rustykalnym. Czyli mieszkaniem na wiosce z poprzedniego wieku.

Bardzo dobrze będzie wyglądało lite drewno, a w szczególności drewniane powierzchnie na szafkach w łazience, potężne drzwi, a także umywalka przypominająca metalową balię, niż elegancką ceramikę. W tym przypadku także idealnie będą łączyły się blaszane detale, jak i ściany sprawiające wrażenie bardzo masywnych i otynkowane na biało. Aczkolwiek drewno w łazience, może łączyć się komuś także z orientalnym stylem. Oczywiście nie trzeba tu mówić o palmach, ale tropikalne drewno stosowane między innymi przy budowie dużej balii, bądź też zastosowanie belek w toalecie na poddaszu, będzie posiadać niezwykle ciekawy wymiar.

Wtedy wystarczy zastosować już wyłącznie delikatne elementy takie jak papier, żwirek, a nawet zdecydować się na wstawienie do łazienki mini fontanny. Drewno w łazience może mieć jeszcze inne zastosowania. Bardzo dużo osób z pewnością nie wyobraża sobie na podłodze nic innego niż ceramika. A może to jest dokładnie ten czas, kiedy trzeba posmakować całkowicie czegoś odmiennego, przekroczyć własne troski i uprzedzenia? Zaimpregnowane dobrze drewno, przeznaczone na podłogę jest zdecydowanie kosztowniejszym wyjściem, mimo wszystko jednak o wiele ciekawszym i bardzo luksusowym.